کابینت کلاسیک چیست؟ | طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک

زیباترین مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک که باید ببینید

فهرست:

در دکوراسیون داخلی منازل انواع مختلفی از سبک‌های طراحی وجود دارد که یکی از آن‌ها، سبک کلاسیک است. طراحی کابینت کلاسیک آشپزخانه در سبک کلاسیک، یکی از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی کابینت آشپزخانه به شمار می‌رود. مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که در این متن قصد داریم به معرفی هر کدام از آن‌ها بپردازیم. جهت دریافت قیمت کابینت کلاسیک آشپزخانه می‌توانید با مجموعه طراحی داخلی نیکاس ارتباط برقرار کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از پروژه‌های نیکاس دیدن کنید تا با کیفیت و روش ساخت آن‌ها آشنا شوید. تا انتهای متن با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع کابینت کلاسیک

کلاسیک به صورت کلی در مقابل کلمه مدرن استفاده می‌شود. دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه می‌توان گفت که مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک با مدل‌های کابینت آشپزخانه مدرن بسیار متفاوت هستند. سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک یا به صورت کلی سبک دکوراسیون کلاسیک یکی از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی به شمار می‌رود. این سبک طراحی آشپزخانه به سبک کابینت آشپزخانه لوکس و لاکچری نیز شناخته می‌شود.

از مشخصه‌های اصلی طراحی کابینت کلاسیک وجود ستون و سر ستون‌های منبت کاری شده است. همچنین در قسمت پاخور، تاج و زیر چراغ‌ها ابزارهایی استفاده می‌شود که وجود این المان‌ها باعث ایجاد تفاوت قابل توجه بین کابینت کلاسیک و کابینت مدرن شده است.

از انواع جنس‌های کابینت کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کابینت کلاسیک چوبی
 • کابینت کلاسیک روکش چوب
 • کابینت کلاسیک ممبران
آشنایی با انواع کابینت کلاسیک| درب کابینت کلاسیک
بر روی کابینت آشپزخانه کلاسیک از المان‌ها و تزئینات سلطنتی و سنتی ستفاده می‌شود که در چشم بیننده فضایی لوکس و سلطنتی نشان داده می‌شود. انتخاب رنگ کابینت کلاسیک باید با توجه به رنگ دیگر عناصر دکوراسیون داخلی، نورگیری و متراژ آشپزخانه باشد.

در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد:

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت چوبی کلاسیک بی‌شک لوکس‌ترین و گران قیمت‌ترین کابینت نسبت به دیگر کابینت‌های موجود در بازار است. بدنه این نوع کابینت آشپزخانه از ام دی اف ساخته می‌شود و جنس درب کابینت کلاسیک تعیین کننده قیمت آن است. درب کابینت کلاسیک عمدتا از چوب گردو، راش، گیلاس و بلوط ساخته می‌شود که با توجه به جنس آن‌ها، ضخامت‌های متفاوتی دارند.

نقش و نگارهای طبیعی ساختار چوب در کنار برش‌های لوکس دستگاه سی ان سی، این کابینت را بسیار چشم‌نواز کرده است. درب کابینت کلاسیک چوبی پس از آن‌ که در دستگاه سی ان سی به طرح موردنظر برش خورد، رنگ آمیزی می‌شود. کیفیت و نوع رنگ مورد استفاده نیز در قیمت کابینت کلاسیک اثرگذار است.

ستون‌ها و سر ستون‌ها مطابق با طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه، منبت و معرق کاری می‌شوند. برای تکمیل لوکس بودن کابینت کلاسیک چوبی بهتر است از صفحه‌های سنگ طبیعی مانند گرانیت یا مرمر استفاده کرد. جنس سنگ مصنوعی کورین با کیفیت نیز برای این نوع از کابینت‌ها مناسب است.

کابینت چوبی کلاسیک | قیمت کابینت چوبی کلاسیک
در آشپزخانه کلاسیک باید تمام المان‌ها به سبک کلاسیک باشند. به کاور هود آشپزخانه و صندلی‌ها در این عکس توجه کنید. تمام المان‌های کابینت کلاسیک چوبی حس لاکچری و گران قیمت بودن را به مخاطب القا می‌کنند.
رنگ کابینت کلاسیک| کابینت کلاسیک اروپایی
استفاده از سنگ‌های آشپزخانه با کیفیت و طبیعی توانسته مکمل خوبی برای کابینت چوبی کلاسیک باشد. در جزیره آشپزخانه کلاسیک از پایه‌های منبت کاری شده زیبا و لوکس استفاده می‌شود.
کابینت کلاسیک ساده | طراحی کابینت کلاسیک
اگر متراژ آشپزخانه شما متوسط است، می‌توانید از سرستون‌های ساده‌تر استفاده کنید تا جزئیات کم‌تری به چشم مخاطب بیاید و آشپزخانه شما بزرگ‌تر بنظر برسد. به رنگ طبیعی چوب دقت کنید که چقدرهنرمندانه حس طبیعت را به مخاطب هدیه می‌کند.
تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک | کابینت کلاسیک چیست
اگر به دنبال داشتن یک آشپزخانه کلاسیک لاکچری و لوکس هستید باید به تمام المان‌های آن توجه کنید. تنها درب کابینت کلاسیک چوبی نمی‌تواند آشپزخانه‌ای کلاسیک برای شما بسازد. طراحی کلاسیک سقف، دستگیره کابینت کلاسیک، لوسترها و چراغ‌های کلاسیک و پرجزئیات، صندلی‌های چوبی با کیفیت و وسایل آشپزخانه لوکس می‌تواند فضایی دلنشین و کلاسیک بسازد.
کابینت کلاسیک جدید | کابینت چوبی قدیمی
رنگ گردویی کابینت کلاسیک چوبی یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های کابینت چوبی کلاسیک آشپزخانه است. وجود ویترین‌های سی ان سی شده جذاب در ساخت کابینت کلاسیک جدید، یکی از زیبایی‌های این سبک کابینت آشپزخانه است.

کابینت کلاسیک روکش چوب

کابینت روکش چوب کلاسیک یکی دیگر از پرطرفدارترین کابینت‌های آشپزخانه در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک است. در ساخت بدنه این نوع از کابینت‌ها که با نام کابینت طرح چوب نیز شناخته می‌شوند، از ام دی اف استفاده شده است. جنس درب آن نیز از ام دی اف ساخته می‌شود با این تفاوت که از یک روکش یک لایه 1 میلی‌متری چوب طبیعی بر روی آن استفاده می‌شود. این روکش‌ها متناسب با سایز درب کابینت کلاسیک برش می‌خورند و سپس بر روی آن پرس می‌شوند. در مرحله بعد مجدد درب‌ها در زیر دستگاه سی ان سی قرار گرفته و به طرح دلخواه برش می‌‌خوردند.

در مرحله آخر ساخت کابینت کلاسیک روکش چوب، درب کابینت با انواع رنگ‌های کابینتی مانند رنگ پلی اورتان رنگ می‌شوند. در زیر عکس‌هایی از مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک روکش چوب یا طرح چوب را مشاهده می‌کنید. از مزیت‌های استفاده از روکش چوبی در ساخت کابینت آشپزخانه این است که می‌توان با هزینه کم‌تر، همان نما و زیبایی کابینت چوبی را داشت. در این نوع از کابینت نیز به طراحی خاص ستون‌ها، سرستون‌ها، پاخور، تاج و … پرداخته می‌شود.

کابینت کلاسیک روکش چوب | بهترین رنگ کابینت روکش چوب
انتخاب کابینت کلاسیک روکش چوب نسبت به کابینت چوبی کلاسیک قیمت مناسب‌تری خواهد داشت. در این کابینت‌ها علاوه بر اینکه سبک کلاسیک آشپزخانه حفظ شده است، وجود حکاکی‌های لوکس و زیبا جلوه خاصی به آشپزخانه بخشیده است.
قیمت کابینت روکش چوب | نحوه ساخت کابینت روکش چوب
به علت این که قیمت کابینت کلاسیک طرح چوب زیاد است، بهتر است ابتدا طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه انجام شود و در صورت پسند شدن، اقدام به ساخت آن کنید. طراحان کابینت در مجموعه طراحی داخلی نیکاس متناسب با نیاز شما، طراحی سه بعدی آشپزخانه در نرم افزار را انجام داده و پس از آن که مورد پسند شما واقع شد، اقدام به ساخت آن می‌کنند.
روکش کابینت طرح چوب | مدل‌های کابینت روکش چوب
استفاده هوشمندانه از نورهای خارجی مانند نور خورشید و نیز نورهای مصنوعی داخلی باعث می‌شود که زیبایی تزئینات به کار رفته در کابینت کلاسیک بیشتر به چشم بیاید. اگر کابینتی به زیبایی ساخته شده باشد اما نورپردازی کابینت آشپزخانه به خوبی انجام نگرفته باشد، کابینت آن طور که باید جلوه نمی‌کند.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران از مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک است که با نام کابینت آشپزخانه وکیوم نیز شناخته می‌شود. همان‌طور که در مقاله انواع جنس‌های کابینت آشپزخانه توضیح داده شد، ممبران یک نوع روکش است که به صورت وکیوم بر روی درب کابینت کلاسیک قرار می‌گیرد. جنس بدنه این کابینت آشپزخانه نیز مانند دو مورد قبلی از ام دی اف ساخته می‌شود.

ممبران نوعی پلاستیک فشرده شده است که می‌توان آن را در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع در بازار پیدا کرد. کابینت ممبران نسبت به کابینت طرح چوب یا کابینت چوبی کلاسیک قیمت کم‌تری دارد به همین دلیل افراد زیادی تمایل به خرید این جنس کابینت دارند. برای این جنس از کابینت کلاسیک می‌توان از صفحه سنگ مصنوعی کورین یا کوارتز استفاده کرد. جنس ستون‌های نقش برجسته آن نیز از ترکیب رزین و چوب است.

کابینت کلاسیک ممبران | کابینت ممبران چوب
برش‌های زیبا و لوکس کابینت ممبران کلاسیک می‌تواند آشپزخانه زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. در ساخت ویترین این کابینت‌های آشپزخانه شما می‌توانید از هر طرحی استفاده کنید. اگر به دنبال قیمت آشپزخانه ممبران هستید و یا نیاز به طراحی و ساخت آن دارید، می‌توانید با مجموعه نیکاس تماس بگیرید تا متخصصین مجرب شما را راهنمایی کنند.
طرح کابینت وکیوم جدید | کاتالوگ کابینت ممبران
با توجه به اینکه در ساخت کابینت کلاسیک از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود اما کابینت ممبران کلاسیک تنوع رنگی بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارد. کابینت کلاسیک طوسی و کابینت کلاسیک سفید از پرطرفدارترین رنگ‌ها هستند.
کابینت ممبران کرم طلایی | کابینت ممبران سفید طلایی
ستون‌های موجود در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک می‌توانند به عنوان سوپر ادویه استفاده شوند. به جزییات دستگیره کابینت در این عکس توجه کنید. دستگیره کابینت کلاسیک باید با جزئیات زیبا و متناسب با رنگ کابینت باشد.
جزیره کابینت ممبران | کابینت ممبران جدید
اگر فضای آشپزخانه شما آنقدر بزرگ نیست که بتوان از جزئیات زیاد در آن استفاده کرد، پیشنهاد می‌کنیم جزییات را کم کنید و با سایز بزرگ‌تر استفاده کنید تا آشپزخانه شما بزرگ‌تر بنظر برسد. استفاده از رنگ‌های روشن برای رسیدن به این هدف نیز بی‌تاثیر نیست؛ به خصوص برای آشپزخانه‌های با نورگیر کم، رنگ کابینت کلاسیک بهتر است سفید، کرمی یا شیری رنگ باشد. به جزئیات دستگیره‌های کشوهای کابینت کلاسیک، ویترین‌ها و جزیره توجه کنید!

نکات مهم در طراحی کابینت کلاسیک

همان‌طور که گفته شد، کابینت کلاسیک پرجزییات‌ترین نوع کابینت آشپزخانه است. در طراحی و ساخت مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک و به کار بردن آن در آشپزخانه باید به نکات زیر توجه نمود:

 • بهتر است از کابینت کلاسیک در آشپزخانه‌های متوسط تا بزرگ استفاده شود.
 • در صورتی که متراژ آشپزخانه شما متوسط است، بهتر است از طرح‌های ساده‌تر کابینت کلاسیک استفاده کنید تا فضای شما کوچک بنظر نرسد. استفاده از طرح‌های بزرگ و درشت برای تزئینات کابینت کلاسیک در فضاهای متوسط پیشنهاد می‌شود.
 • اگر آشپزخانه شما بزرگ است، می‌توانید از طرح‌های ریز و کوچک استفاده کنید. طرح‌های پر جزییات و ریز، فضا را شلوغ و کوچک نشان می‌دهند؛ به همین دلیل از این جزئیات تنها برای آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود.
 • برای اینکه فضای آشپزخانه شما دلبازتر به نظر برسد، بهتر است از کابینت کلاسیک با رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود.
 • در آشپزخانه‌های بزرگ دست شما برای انتخاب رنگ کابینت کلاسیک بازتر است وحتی می‌توانید از طیف‌های رنگی طوسی، قهوه‌ای و حتی مشکی استفاده کنید.
 • نکته مهم بعدی، بحث نورپردازی در کابینت آشپزخانه کلاسیک است. نورپردازی آشپزخانه باید به صورت اصولی انجام شود تا علاوه بر اینکه تزئینات و جزئیات به خوبی نشان داده شود، فضای آشپزخانه را نیز دلبازتر کند.
 • برای اینکه هارمونی طرح و رنگ در دکوراسیون آشپزخانه دیده شود، باید در انتخاب وسایل آشپزخانه نیز دقت نمایید.
 • اگر سبک دکوراسیون داخلی شما مدرن است، اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم که از کابینت کلاسیک جدید استفاده کنید؛ چرا که هم‌خوانی سبک دکوراسیون داخلی و سبک کابینت آشپزخانه بسیار اهمیت دارد.
 • درب کابینت جک‌دار برای آشپزخانه کلاسیک مناسب نیست و باید برای نصب درب کابینت کلاسیک از لولا استفاده شود.
زیباترین مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک |
کابینت کلاسیک
کابینت کلاسیک سفید طلایی از رنگ های پرطرفدار این سبک از کابینت آشپزخانه به خصوص در میان ایرانیان است. به ترکیب رنگ جذاب سنگ صفجه روی کابینت دقت کنید. این ترکیب رنگ به خوبی و به صورت هوشمندانه در بخش‌های دیگر دکوراسیون داخلی منزل تکرار شده است. اگر برای خرید کابینت کلاسیک سوالاتی دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02126711517 تماس بگیرید تا مجموعه طراحی دکوراسیون داخلی نیکاس شما را راهنمایی کند.

قیمت کابینت کلاسیک آشپزخانه

قیمت کابینت کلاسیک به عواملی هم‌چون جنس چوب مصرفی، کیفیت ام دی اف، جنس درب کابینت کلاسیک، یراق آلات (شامل لولا، دستگیره و پایه) وابسته است. همچنین اجرت ساخت و نصب با توجه به کیفیت انجام آن، بر روی قیمت کابینت آشپزخانه اثرگذار است. برای قیمت گذاری کابینت باید مبنا بر متر طول کابینت باشد. کابینت‌های زمینی دارای ارتفاع تقریبا 90 سانتی‌متر از کف (با صفحه کابینتی و پایه) و عمق 60 سانتی‌متری هستند که در حدود 60درصد از قیمت کل کابینت را دارند. کابینت‌های هوایی بر اساس عمق و ارتفاع در حدود 40 درصد از قیمت کل کابینت را به خود اختصاص می‌دهند.

اگر نیاز به طراحی یا ساخت انواع کابینت از جمله کابینت کلاسیک چوبی، روکش چوب یا ممبران دارید، می‌توانید با مجموعه طراحی داخلی نیکاس تماس بگیرید تا مشاوران و طراحان مجرب این مجموعه شما را راهنمایی کنند. نیکاس یکی از معتبرترین سازندگان انواع کابینت و کمد دیواری در ایران به شمار می‌رود که بالغ بر 300 پروژه اجرایی دارد. پیشنهاد می‌کنیم پروژه‌های انجام شده توسط مجموعه نیکاس را بررسی کنید تا از کیفیت و نحوه انجام کار آن اطمینان کسب کنید.

عوامل اثر گذار در تعیین قیمت کابینت کلاسیک آشپزخانه چیست؟

اولین پارامتر مهم در قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک، جنس درب کابینت کلاسیک است. درب کابینت می‌تواند از چوب طبیعی، روکش چوب یا ممبران ساخته شده باشد. طرح مورد استفاده برای حکاکی ستون‌ها و سر‌ستون‌ها، جزئیات تزئینات بکار رفته در کابینت، یراق آلات مورد استفاده، جنس ام دی اف بدنه کابینت و … بر روی قیمت کابینت اثر گذار هستند.

کابینت مدرن بهتر است یا کابینت کلاسیک؟

برای آشپزخانه‌های با متراژ کم و کوچک، استفاده از کابینت مدرن پیشنهاد می‌شود. کاینت کلاسیک به دلیل دارا بودن جزئیات زیاد، باعث شلوغی فضا می‌شود و تنها برای آشپزخانه‌های متوسط یا بزرگ مناسب است. همچنین در انتخاب نوع کابینت باید به سبک دکوراسیون داخلی نیز توجه شود.

آیا کابینت کلاسیک همان کابینت فلزی قدیمی است؟

منظور از کابینت کلاسیک، سبک طراحی کابینت است نه جنس آن.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.