جزئیات بازسازی خانه | اولویت بندی در بازسازی ساختمان

جزئیات بازسازی خانه که باید بدانید!

فهرست:

داشتن خانه ایده آل چیزی است که تمام افراد جامعه به دنبال آن هستند. آیا می‌توان با بازسازی به این خانه ایده آل رسید؟ بله؛ توجه به جزئیات بازسازی خانه می‌تواند گام بسیار موثری برای رسیدن به این هدف باشد. برای اینکه بتوانید به خانه ایده آل خود برسید، باید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید و با در نظر گرفتن تمام جزئیات بازسازی خانه، بودجه لازم آن را تعیین کنید. در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا با این جزئیات آشنا شوید و به هدف خود برسید. اگر قصد طراحی و اجرا انواع کابینت آشپزخانه، کمد دیواری و درب ساختمانی را دارید، می‌توانید روی کمک مجموعه دکوراسیون داخلی نیکاس حساب کنید. تا انتهای متن با ما همراه باشید.

برای بازسازی خانه به چه جزئیاتی باید توجه کنیم؟

بازسازی به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که بر روی یک بنا انجام می‌دهند تا عمر سازه آن را زیاد کنند و با تعمیرات آن، علاوه بر کمک به حفظ و ماندگاری، موجب زیبایی و جلوه بخشی آن شوند. بازسازی خانه و ساختمان خود قوانین و روش‌های مخصوصی دارد که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست.

در درجه اول باید تعیین کنید چه فضاهایی از منزلتان نیاز به بازسازی دارد. همچنین بودجه شما می‌تواند موجب یک بازسازی لوکس یا یک بازسازی اقتصادی شود. فراموش نکنید که هزینه زیر ساخت‌های خانه خود مانند تاسیسات مکانیکی و برقی را نیز باید مدنظر قرار دهید.

بازسازی لوکس خانه | هزینه بازسازی آشپزخانه
بودجه و نیاز شما می‌توانند به اولویت بندی جزئیات بازسازی خانه شما کمک کند.

برای اینکه بازسازی ساختمان شما به بهترین شکل ممکن پیش برود، باید اولیت بندی داشته باشید. در ادامه اولویت بندی صحیح بازسازی خانه را ارائه خواهیم داد:

گام اول: برنامه ریزی صحیح و مشورت با متخصص

برنامه ریزی دقیق شاه کلید یک بازسازی خوب و به صرفه است. اگر به فکر بازسازی یا نوسازی خانه خود هستید باید بر روی کلیات و جزئیات پروژه تمرکز داشته باشید. دانستن کلیات و نیز جزئیات پروژه می‌توانند شامل بازسازی داخلی ساختمان و یا نمای بیرونی آن باشد. اگر تجربه کافی در این حوزه ندارید، حتما از مشاوران و پیمانکاران ساختمانی کمک بگیرید.

مشورت گرفتن از یک معمار یا مشاور می‌تواند به ارزیابی نیازهای خانه شما، تعیین هدف نهایی بازسازی و هزینه هر کدام از آن‌ها کمک کند؛ در نتیجه با فکری بازتر درباره بازسازی آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، پذیرایی و اتاق خواب‌ها تصمیم گیری می‌کنید.

برنامه ریزی برای بازسازی ساختمان | چک لیست کارهای بازسازی
برنامه ریزی و تهیه چک لیست بازسازی خانه اولین گامی است که برای خانه رویایی خود باید انجام بدهید. پیشنهاد می‌کنیم از همراهی معماران و پیمانکاران حرفه‌ای استفاده کنید.

گام دوم: بودجه بندی پروژه

گام بعدی که در تعیین جزئیات بازسازی خانه مهم است، بودجه بندی مناسب آن خواهد بود. آیا هزینه بازسازی برای شما پارامتر بسیار مهمی است و می‌خواهید با کمترین هزینه، بهترین بازسازی را داشته باشید؟ یا اینکه لوکس بودن بازسازی برای شما نسبت به هزینه اولویت دارد؟

در هر صورت بهتر است ابتدا جزئیات هزینه‌های بازسازی ساختمان را مشخص کنید؛ چرا که هزینه و اولویت‌های بازسازی دو بخش تاثیرگذار و مکمل در بازسازی هستند. حتی فراموش نکنید که می شود یک بازسازی لوکس داشت و هزینه کمتری پرداخت کرد؛ دستیابی به این هدف با تحقیق و صرف زمان همراه خواهد بود.

بودجه بندی پروژه بازسازی و نوسازی خانه و آشپزخانه
در صورتی که نیاز دارید از قیمت طراحی و اجرا کابینت آشپزخانه مطلع شوید، کافی است با مجموعه نیکاس تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

گام سوم: جست‌و‌جو برای رسیدن به ویژگی‌های دلخواهتان

پس از آنکه هدف نهایی بازسازی را انتخاب کردید و بودجه آن را در نظر گرفتید، نوبت به تحقیق در ارتباط با بازسازی می‌رسد. این مرحله به شما کمک می‌کند تا بهترین طرح ذهنی خود را پیدا کنید. به این فکر کنید که چه سبک دکوراسیون داخلی دوست دارید؟ آیا به دنبال یک دکوراسیون لوکس و کلاسیک هستید یا اینکه می‌خواهید خانه‌ای مدرن داشته باشید؟

دوست دارید چه رنگی در خانه شما اجرا شود؟ به نوع سیستم تهویه و روشنایی خود فکر کرده‌اید؟ کدام دیوارپوش یا کف پوش برای شما مناسب‌تر است؟

سبک دکوراسیون داخلی مناسب برای بازسازی خانه شما
با تقسیم بندی جزئیات فضاها می‌توانید برای مدیریت مناسب‌تر بازسازی خانه خود، بهتر تصمیم بگیرید.

گام چهارم: اولویت بندی فضاهای بازسازی

اولویت بندی و تعیین جزئیات بازسازی هر فضا در خانه به شما کمک می‌کند تا پروژه شما اصولی تر انجام شود. برای نوسازی یا بازسازی ساختمان خود می‌توانید اولویت‌ها را بر طبق موارد زیر تعیین کنید:

بازسازی آشپزخانه و کابینت‌ها

از آن جایی که آشپزخانه قلب خانه است، بازسازی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. در این فضا که غذا تهیه می‌شود و می‌تواند محل مناسبی برای تعاملات صمیمی خانوادگی باشد؛ از این رو بازسازی آشپزخانه لازم و ضروری است.

اگر به دنبال یک بازسازی اقتصادی هستید و می خواهید با کمترین هزینه به آن دست پیدا کنید، می‌توانید با رنگ آمیزی کابینت‌های خود یا خرید کابینت‌های قیمت مناسب، دستی به آشپزخانه خود بکشید. اما اگر بودجه خوبی دارید و دنبال یک آشپزخانه لوکس هستید، می‌توانید بهترین متریال را برای کابینت آشپزخانه خود تهیه کنید.

توجه به نورپردازی آشپزخانه چه نور طبیعی باشد و چه نور مصنوعی اهمیت بسیار زیادی دارد. از تعویض دیوارپوش‌ها و کف پوش‌های آشپزخانه غافل نشوید؛ این عناصر می‌توانند روح تازه ای به آشپزخانه شما ببخشند.

بازسازی انواع کابینت آشپزخانه | جزئیات بازسازی خانه
برای اطلاع از قیمت انواع کابینت آشپزخانه و سفارش طراحی و اجرای آن می‌توانید از مجموعه دکوراسیون داخلی نیکاس کمک بگیرید. نیکاس با تجربه زیاد خود در زمینه دکوراسیون داخلی می‌تواند شما را برای بازسازی یک آشپزخانه ایده آل همراهی کند.

بازسازی سرویس‌های بهداشتی

توجه به سرویس‌های بهداشتی یکی از پراهمیت‌ترین جزئیات بازسازی خانه هستند. تعویض کاشی و سرامیک دیوار و کف پوش سرویس‌های بهداشتی و حمام از نظر زیبایی و ایمنی باید مورد توجه قرار گیرند.

البته در سرویس‌های بهداشتی تنها بحث زیبایی نباید مدنظر قرار گیرد؛ تاسیسات مکانیکی سرویس‌های بهداشتی نیز برای افزایش طول عمر و ایجاد آسایش اهمیت دارد. تعویض شیرآلات بهداشتی را فراموش نکنید. اگر به دنبال بازسازی اقتصادی سرویس بهداشتی منزل خود هستید، در بازار به دنبال تجهیزات بهداشتی قیمت مناسب بگردید.

جزئیات بازسازی سرویس‌های بهداشتی و حمام در خانه
در صورتی که بودجه خوبی برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته‌اید، می‌توانید بروزترین تجهیزات و جدیدترین تکنولوژی‌ها را خریداری کنید.

بازسازی پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب‌ها

مهم‌ترین موضوع در بازسازی پذیرایی و اتاق نشیمن توجه به کف پوش آن است. در اولین اقدام برای تعویض کف پوش آن فکری کنید. تغییرات مربوط به دیوارپوش‌ها مانند کاغذ دیواری در اولویت دوم باید قرار گیرند.

جزییات بازسازی پذیرایی و نشیمن
ترکیب رنگ دکوراسیون نشیمن و پذیرایی اهمیت زیادی دارد. به هارمونی رنگ در دکوراسیون توجه خاصی داشته باشید.

برای اتاق خواب‌ها هم اول فکری به حال کف پوش آن کنید. ساخت کمد دیواری با سبک دکوراسیون خود را فراموش نکنید. برای اینکه بهترین و کاربردی‌ترین کمد دیواری اتاق خواب را داشته باشید، بهتر است از افراد کاردان مشاوره بگیرید. مجموعه طراحی داخلی نیکاس یکی از شرکت‌های سازنده ی کمد دیواری است که می‌تواند تمام ایده‌های شما را عملی کند.

تعویض و خرید تخت خواب جدید، ساخت یک مینی سوئیت در اتاق خواب، خرید مبلمان جدید و … از ایده‌هایی است که در بازسازی اتاق خوابتان می‌توانید استفاده کنید. البته به ظرفیت اتاق خوابتان توجه کنید.

جزئیات بازسازی اتاق خواب | طراحی و اجرا کمد دیواری
اتاق خواب محل آرامش و آسایش شماست؛ با المان‌های اضافی آن را شلوغ نکنید.

تفاوت بازسازی لوکس و بازسازی اقتصادی

در بخش‌های قبل از بازسازی اقتصادی و لوکس نام بردیم؛ اما سوالی که پیش می‌آید این است بازسازی لوکس و اقتصادی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ برای پاسخ به این سوال، می‌توان تفاوت اصلی این دو موضوع را به صورت زیر بیان کرد:

  • نوع طراحی پروژه
  • متریال و مصالح مورد استفاده در اجرای پروژه

شاید مورد دوم بیشتر مورد توجه باشد اما نوع طراحی نیز در قیمت نهایی و داشتن یک پروژه لوکس یا اقتصادی سهم زیادی دارد. در طراحی‌های لوکس به جزئیات و ظرافت‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. این در حالی است که در جزئیات بازسازی خانه اقتصادی، طرح‌ها ساده و معمولی هستند.

بنابراین اگر به دنبال یک طرح لوکس و گران قیمت هستید، باید از طراحان خبره آن کمک بگیرید. چرا از تیم نیکاس کمک نمی‌گیرید؟ نیکاس طراح و مجری پروژه‌های بازسازی و نوسازی زیادی بوده است به همین دلیل می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

مورد دوم یعنی متریال مصرفی از آن موارد است که همه در مورد آن اتفاق نظر دارند. شما می‌توانید هر مصالحی که می‌خواهید را با محدوده قیمت کاملا متفاوتی پیدا کنید؛ از کاشی و سرامیک گرفته تا کابینت آشپزخانه.

موضوعی که می‌تواند تعیین کننده جزئیات پر اهمیت در بازسازی خانه باشد، هدف از آن است. اگر هدف از بازسازی لوکس فروش خانه باشد باید تمرکز را بر کف، کابینت‌های آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی قرار داد. در صورتی که خانه‌ای لوکس برای خود می‌خواهید اولویت سلیقه و اجرا کردن ایده‌های شماست.

لازم است بگوییم که بازسازی لوکس خانه برای تمامی سبک‌های طراحی قابل اجراست و به اشتباه تنها برای سبک کلاسیک در نظر گرفته می‌شود. شما می‌توانید یک بازسازی لوکس مدرن داشته باشید.
در بازسازی خانه به چه جزئیاتی باید توجه کرد؟

جزئیات بازسازی خانه موارد زیادی را شامل می شوند اما در اولین گام باید با کمک متخصصین این حوزه یک برنامه ریزی مناسب انجام داد. هزینه ها برآورده شوند و تک تک جزئیات شامل جزییات بازسازی آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، پذیرایی و اتاق خواب را استخراج کرد.

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

به صورت کلی نمی توان هزینه مشخصی برای بازسازی خانه در نظر گرفت. این هزینه با توجه به اینکه بازسازی شما از چه نوع است (بازسازی اقتصادی یا بازسازی لوکس) می تواند بسیار متفاوت باشد. لازم است تک تک جزئیات را در آورید و بر اساس آن برآورد هزینه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.