انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه | سنگ آشپزخانه مدرن

انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه [راهنمای بازسازی آشپزخانه]

فهرست:

انتخاب بهترین جنس و مدل سنگ آشپزخانه متناسب با نیاز شما، نیازمند شناخت انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه است. امروزه در بازار انواع سنگ‌های طبیعی و مصنوعی زیادی وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید از بین آن‌ها بهترین سنگ برای روی کابینت خود را انتخاب کنید. اگر نیاز به مشاوره برای انجام این کار دارید، می‌توانید با مجموعه نیکاس تماس گرفته و از متخصصی مجرب ما کمک بگیرید. در صورت نیاز به طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه و اجرای آن نیز می‌توانید با نیکاس در ارتباط باشید. برای آشنایی با انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با بهترین انواع سنگ در آشپزخانه

امروزه در بازار با تنوع بسیار زیادی در انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه روبه رو هستیم که ممکن است شما را در انتخاب بهترین سنگ برای روی کابینت کمی سردرگم کند؛ اما به یاد داشته باشید با تمام این تنوع‌ها، کیفیت و جنس سنگ مهم‌ترین موضوع در انتخاب مدل سنگ آشپزخانه است. ملاک‌های بعدی در زمان خرید سنگ اپن یا کانتر آشپزخانه در نظر گرفتن رنگ و اندازه کابینت و نیز سبک طراحی کابینت آشپزخانه است. به صورت کلی صفحه کابینت می‌تواند از جنس‌های مختلفی باشد که در زیر به آن اشاره شده است:

  • انواع سنگ طبیعی روی کابینت نظیر سنگ گرانیت، مرمر و …
  • سنگ مصنوعی آشپزخانه مانند کورین
  • جایگزین سنگ روی کابینت مانند چوب طبیعی یا مشتقات چوب نظیر ام دی اف با روکش‌های PVC و HPL
  • صفحه کابینت بتنی
  • و صفحه کابینت به صورت صفحات فشرده شده سرامیکی پرسلان 
مدل سنگ کابینت آشپزخانه | سنگ کابینت سفید | سنگ کابینت مشکی
انتخاب سنگ کابینت به رنگ و طرح کابینت آشپزخانه بستگی دارد. پس ابتدا لازم است که سبک دکوراسیون آشپزخانه خود را تعیین کنید و سپس متناسب با آن، اقدام به خرید سنگ کابینت آشپزخانه کنید. 

سنگ گرانیت در آشپزخانه

وقتی صحبت از استفاده سنگ در دکوراسیون آشپزخانه می‌شود اولین چیزی که به ذهن افراد می‌رسد، سنگ گرانیتی اپن آشپزخانه است. این نوع سنگ به عنوان سنگ اپن قدیمی شناخته می‌شود. اما اشتباه نکنید استفاده از این نوع سنگ کابینت آشپزخانه تنها محدود به زمان گذشته نیست بلکه امروزه نیز در هر آشپزخانه‌ای می‌توان از آن استفاده نمود و به هیچ عنوان قدیمی نشده است.

سنگ گرانیتی با توجه به محل معدنی که از آن استخراج شده است، می‌تواند رنگ و رگه‌های متنوعی داشته باشد. همچنین طرح رگه‌ها در این نوع از سنگ آشپزخانه معمولا یکدست نیست و این برای برخی از افراد مزیت به نظر می‌رسد و برای برخی دیگر عیب؛ این نوع سنگ‌ آشپزخانه بسته به سلیقه افراد به عنوان مناسب‌ترین سنگ در دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

اگر علاقه‌مند به استفاده از سنگ گرانیت برای آشپزخانه خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب رنگ آن حتما با مشاور دکوراسیون داخلی آشپزخانه مشورت کنید. برای انجام این کار می‌توانید از مشاوران با تجربه مجموعه نیکاس کمک بگیرید. در این مجموعه علاوه بر طراحی سه بعدی آشپزخانه و ساخت کابینت، می‌توانید با دریافت هزینه مربوط به ساخت کابینت آشپزخانه و نیز استعلام قیمت سنگ گرانیت آشپزخانه بهترین انتخاب خود را داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از بخش خدمات نیکاس دیدن کنید.

سنگ گرانیت در آشپزخانه | سنگ گرانیت اپن آشپزخانه
سنگ کابینت گرانیت با همان صفحه کابینت گرانیتی به دلیل ویژگی‌هایی بی‌نظیری هم‌چون مقاومت بسیار بالا، قابلیت تمیز کردن راحت و نیز زیبایی در طرح و رنگ خود توانسته از قدیم تا به امروز جایگاه خوبی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه داشته باشد.

از انواع سنگ گرانیت مورد استفاده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنگ کابینت گرانیت مشکی یا خاکستری

صفحات تیره گرانیتی برای انواع سبک‌های طراحی آشپزخانه به خصوص سبک آشپزخانه مدرن مناسب است و با رنگ کابینت سفید یا رنگ چوب کنتراست جذابی ایجاد می‌کند. همچنین این ترکیب رنگ تیره در کنار وسایل آشپزخانه از جنس استیل یا نقره‌ای رنگ محیطی چشم‌نواز ایجاد می‌کند.

سنگ کابینت گرانیت مشکی یا خاکستری | مدل سنگ اپن آشپزخانه جدید
سنگ گرانیت مشکی یا خاکستری در انواع سبک های طراحی آشپزخانه قابل استفاده است و مقاومت بالای آن در برابر مواد شوینده و اسیدی، مقاومت در برابر نفوذ آب، ضربه، فرسایش و در کنار آن صیقلی کردن سطح سنگ، آن را برای استفاده به عنوان رویه کابینت مناسب کرده است.

سنگ گرانیت مشکی، طلایی و سفید

استفاده از ترکیب رنگ سنگ گرانیت مشکی، طلایی و سفید از مدل سنگ‌های آشپزخانه جدید به شمار می‌رود. این ترکیب رنگ به خوبی با همه سبک‌های آشپزخانه جور در می‌آید. در سبک مدرن آشپزخانه اگر آشپزخانه در سادگی تمام به سر ببرد، می‌توان با اضافه کردن سنگ گرانیت مشکی، طلایی و سفید به جزیره آشپزخانه کنتراست بسیار خوبی ایجاد کرد و دید چشم را از یکدستی رها کرد. همچنین در سبک‌های کلاسیک و یا نئوکلاسیک استفاده از این ترکیب رنگ شلوغ می‌تواند به لوکس‌تر شدن سبک طراحی آشپزخانه کمک کند.

مطالعۀ بیشتر: سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

سنگ گرانیت مشکی، طلایی و سفید | سنگ جزیره آشپزخانه
سنگ‌هایی با زمینه رنگ مشکی و رگه‌های سفید و طلایی به صورت اسلب در جزیره آشپزخانه، کانتر آشپرخانه و … بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون آشپزخانه و کارفرمایان قرار گرفته است.

سنگ گرانیت سفید کشمیری

استفاده از سنگ آشپزخانه سفید کشمیری (زمینه سفید با بافتی ریزدانه از رنگدانه‌ها) برای افرادی که به دنبال راحتی برای تمیز کردن سنگ کانتر آشپزخانه هستند، مناسب‌ترین سنگ کابینت است. وجود لکه‌های ریز بافت در این نوع از سنگ گرانیتی آشپزخانه باعث می‌شود تا در صورت لکه گرفتن چندان مشخص نباشد. همچنین استفاده از این نوع سنگ صفحه کابینت در کنار کابینت سفید جلوه‌ای خاص به آشپزخانه می‌بخشد و با آن همخوانی دارد چرا که طرح رنگدانه‌های ریز و درشت سنگ می‌تواند جلوه بخش آشپزخانه باشد.

سنگ کابینت گرانیت سفید کشمیری | صفحه کابینت گرانیت
سنگ کابینت گرانیت سفید کشمیری از بهترین رنگ‌های سنگ کابینت آشپزخانه است که ترکیب آن با کابینت سفید فوق العاده است. برای مشاوره در مورد انتخاب این نوع سنگ می‌توانید از مشاوران مجموعه نیکاس کمک بگیرید.

سنگ گرانیت سفید روی کابینت با طرح‌های مواج

رنگ سنگ گرانیت سفید برای روی کابینت یا سفید طرح‌دار در بین مردم محبوب‌ترین انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه است. در صورت وجود رگه‌های مواج می‌تواند با کابینت‌های روشن هماهنگی فوق العاده‌ای ایجاد کند و نیز در کنار کابینت تیره می‌تواند کنتراست و تضاد رنگی جذابی ایجاد کند. همچنین وجود این طرح‌های مواج باعث می‌شود که عرض جزیره یا اپن آشپزخانه عریض‌تر به نظر برسد.

سنگ گرانیت سفید روی کابینت با طرح های مواج | سنگ روی کابینت سفید
رویه کابینت سنگی سفید با طرح‌های موج‌دار  یکی دیگر از انواع پر کاربرد سنگ‌های گرانیتی است که برای روی کانتر آشپزخانه و یا قسمت اپن و جزیره استفاده می‌شود. همخوانی رنگ این نوع سنگ کابینت با کابینت سفید یا طوسی بسیار چشم‌گیر است.

سنگ مرمر در آشپزخانه

سنگ مرمر از انواع سنگ‌های طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود که به دلیل ظاهر زیبا و طبیعی آن طرفداران خاص خود را دارد. مهم‌ترین عیب سنگ مرمر ضربه پذیری آن در برابر خراش چاقو و وسایل نوک تیز آشپزخانه است؛ از این جهت برای استفاده در قسمت مطبخ آشپزخانه مناسب نیست و بیشتر برای فضاهایی مانند کانتر آشپزخانه دوم که در آن پخت و پز انجام نمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این سنگ کابینت در برابر مواد اسیدی و شیمیایی مقاومت کافی ندارند.

به طور کلی سنگ مرمر جز گران‌ترین و لوکس‌ترین انواع سنگ طبیعی است که بیشتر از آن که به عنوان سنگ روی کابینت استفاده شود، در دیوارهای شاخص و لوکس قابل استفاده است.سطح سفید و صیقلی سنگ مرمر در آشپزخانه به همراه حس خنکی طبیعی آن، طراوت و پاکی را به آشپزخانه هدیه می‌کند. این سنگ با سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک هم‌خوانی خوبی ایجاد می‌کند و به لوکس نشان دادن هر چه بیشتر این سبک کمک می‌کند.

سنگ مرمر در آشپزخانه|  سنگ مرمر روی کابینت
استفاده از سنگ مرمر که از گران قیمت‌ترین سنگ کابینت آشپزخانه است، می‌تواند در بزرگ‌تر نشان دادن فضا و زیبایی بخشیدن به آشپزخانه بسیار کمک کننده باشد. فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید برای پاک کردن سطح سنگ مرمر آشپزخانه از مواد اسیدی استفاده کرد.

رنگ‌های خاص سنگ مرمر در دکوراسیون آشپزخانه

همان‌طور که گفته شد سنگ مرمر از خاص‌ترین و لوکس‌ترین انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود که هر چه دارای طرح خاص‌تری باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد. این نوع سنگ در آشپزخانه دارای تنوع رنگی بی‌نظیری است که در ادامه می‌خواهیم با انواع رنگ سنگ مرمر در دکوراسیون آشپزخانه آشنا شویم:

سنگ مرمر پرتقالی در آشپزخانه

سنگ مرمر پرتقالی از انواع سنگ‌های پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه است که برای ساختمان‌های لوکس و مجلل استفاده می‌شود؛ چرا که قیمت بسیار بالایی دارد. همچنین به علت عبور نور از این نوع سنگ می‌توان از آن به صورت بک لایت استفاده کرد.

سنگ مرمرپرتقالی در دکوراسیون آشپزخانه | سنگ اسلب پرتقالی
سنگ پرتقالی رنگ مرمر به صورت اسلب در طرح‌های بوک مچ ( کنار هم قرار گیری دو اسلب به نحوی که موج‌ها و رگه‌های سنگ اسلب در امتداد یکدیگر قرار گیرند) کاربرد زیادی دارد.

سنگ مرمر صورتی کابینت آشپزخانه

سنگ مرمر صورتی از لوکس‌ترین سنگ‌های به کاربرده شده در صنعت ساختمان است که دارای زمینه صورتی و با رگه‌های مشکی یا سفید است. به دلیل اینکه این نوع سنگ محدودیت استخراج دارد و نمی‌توان آن را در هر معدن سنگی پیدا کرد، تا حدودی کمیاب است؛ از این جهت سنگ مرمر صورتی آشپزخانه قیمت بسیار بالایی دارد.

این سنگ قابلیت عبور نور را دارد به همین دلیل استفاده از آن به همراه پنل‌های ال ای دی نوری در طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ مرمر آبی در دکوراسیون آشپزخانه

سنگ مرمر آبی یکی از خاص‌ترین انواع سنگ در دکوراسیون آشپزخانه است که به دلیل کمیاب بودن آن، بسیار گران قیمت است.

سنگ مرمر آبی در کابینت آشپزخانه | انواع سنگ طبیعی روی کابینت
این رنگ سنگ مرر مانند دیگر سنگ‌های مرمری خاصیت عبور نور را دارد که از آن می‌توان در کانتر آشپرخانه و یا صفحه روی جزیره آشپزخانه استفاده کرد.

سنگ کابینت کورین

کورین یکی از انواع سنگ‌های مصنوعی پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه است که از ترکیب مواد پلیمری PMMA و ATH با برخی مواد معدنی مانند آلومینیوم تری هیدرات و بوکسیت تولید می‌شود. سنگ کابینت کورین در برابر سایش و مواد اسیدی مقاومت بالایی دارد به همین دلیل علاوه بر کاربرد به عنوان صفحه روی کابینت در سرویس‌های بهداشتی،فضاهای آرایشگاهی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از کورین در آشپزخانه مدرن و کلاسیک بیشتر به عنوان صفحه روی کابینت، سنگ اپن و نیز سینک استفاده می‌شود که علاوه بر زیبایی ظاهری، کار نظافت و شستشو را نیز آسان‌تر می‌کند. از عیب‌های این مدل سنگ کابینت می‌توان به کم شدن شفافیت کورین به مرور زمان اشاره کرد؛ اما این مشکل راه حل خاص خود را دارد و با استفاده از پولیش می‌توان این مشکل را حل کرد.

اگر به دنبال یک صفحه روی کابینت سنگی هستید که در آن هیچ درزی وجود نداشته باشد، می‌توانید از سنگ کورین استفاده کنید. محل اتصالات قطعات کورین را با استفاده از چسب اپوکسی اکریلیک به هم وصل می‌کنند و با ساب زدن و پولیش سطح، درز بین دو قطعه از بین می‌رود. برندهای خارجی و ایرانی تولید کننده صفحات کورین، تنوع رنگ و طرح زیادی را در کارهای خود ارائه می‌کنند تا بتواند تمام سلیقه‌ها را پوشش دهند. اگر به دنبال تنوع زیاد برای انتخاب سنگ کابینت هستید، سنگ کورین بهترین گزینه برای شما خواهید بود.

سنگ کورین در کابینت | انواع صفحه کابینت کورین
سنگ کابینت کورین متنوع‌ترین گزینه برای انتخاب صفحه روی کابینت است که در انواع سبک‌های طراحی کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر نیاز به مشاوره در زمینه انتخاب بهترین صفحه کابینت آشپزخانه دارید، می‌توانید از مجموعه نیکاس مشاوره بگیرید.

مشاوره با مجموعه نیکاس در ارتباط با انتخاب بهترین سنگ کابینت آشپزخانه

مجموعه نیکاس یکی از قدیمی‌ترین و البته بروزترین شرکت‌های سازنده انواع کابینت، کمد دیواری، کمد روکار و انواع درب‌ها است. اگر دوست دارید زیباترین آشپزخانه را داشته باشید، کافی است با شماره تلفن 02126711517 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند. شما می‌توانید صفر تا صد اجرای کابینت آشپزخانه مدنظر خود را با همکاری مجموعه نیکاس انجام دهید. برای دیدن نمونه کارهای انجام شده توسط مجموعه ما، می‌توانید از بخش پروژه‌های طراحی و اجرا نیکاس اقدام نمایید.

در انتخاب سنگ کابینت آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

کیفیت و جنس سنگ مهم‌ترین موضوع در انتخاب مدل سنگ آشپزخانه است. همچنین سنگ برای روی کابینت باید متناسب با سبک طراحی آشپزخانه باشد و با رنگ آن همخوانی خوبی داشته باشد.

سنگ طبیعی برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب تر است یا سنگ مصنوعی؟

انتخاب سنگ طبیعی و یا سنگ مصنوعی به پارامترهای مختلفی مانند دوام مدنظر، بودجه در نظر گرفته شده و … وابسته است. با دانستن مزایا و معایب هر کدام می‌توان بهترین انتخاب را کرد.

اگر شفافیت سنگ کابینت کورین کم شد چه باید کرد؟

کم شدن شفافیت سنگ کورین به مرور زمان امری طبیعی است و می‌توان با انجام پولیش، آن را مجدد مثل روز اول کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.