رنگ پلی استر در کابینت آشپزخانه

کابینت پلی استر انتخابی جذاب برای آشپزخانه شما

فهرست:

کابینت پلی استر یکی از انواع کابینت‌های رنگ آشپزخانه است که قیمت مناسبی در مقایسه با کابینت پلی اورتان دارد. قیمت کابینت‌ها بیش از آن که به بدنه کابینت بستگی داشته باشد، به نحوه ساخت و متریال به کار برده شده در درب آن وابسته است. برخی از درب‌های کابینت‌ها به صورت روکش بر روی ام دی اف قرار می‌گیرند و برخی دیگر رنگ می‌شوند. از کابینت‌های روکش دار می‌توان به کابینت ممبران اشاره کرد. این نوع کابینت‌ها اگرچه کیفیت قابل قبولی دارند اما تنوع رنگی در آن‌ها بسیار کم است. در کابینت هایی که با استفاده از رنگ پرداخت می‌شوند، تنوع رنگی بالایی را شاهد هستیم. دو رنگی که در صنعت کابینت سازی از آن استفاده زیادی می‌شود، رنگ پلی اورتان و رنگ پلی استر است. در مقاله “رنگ پلی اورتان در کابینت آشپزخانه” به بررسی رنگ پلی یورتان پرداختیم؛ در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر رنگ پلی استر بپردازیم. برای سفارش طراحی و ساخت انواع کابینت آشپزخانه می‌توانید با مجموعه دکوراسیون داخلی نیکاس در تماس باشید.

رنگ پلی استر و رنگ نیم پلی استر در کابینت سازی

رنگ پلی استر در دسته رزین‌های سنتز شده قرار دارد که دارای دو نوع ترموپلاست و غیر اشباع ترموپلاست است. در زمان ساخت رنگ پلی استر، ابتدا رزین پلی استر که به صورت مایع است، تهیه می‌شود؛ سپس ماده سفت کننده‌ای به نام هاردنر به آن افزوده می‌شود. مخلوط حاصل حالت ژله‌ای دارد و پس از مدتی سفت می‌شود.

کابینت آشپزخانه با رنگ | سفارش ساخت و اجرا کابینت پلی استر
کابینت پلی استر مقاومت قابل قبولی در برابر آب و رطوبت، اسید و باز، الکل و دمای بالا دارد. روکش پلی استر کابینت به آسانی تمیز می‌شود و به دلایل ذکر شده کاربرد زیادی در کابینت سازی دارد.

رنگ نیم پلی استر نیز در دسته رنگ‌های نیم خشک قرار داد که از رزین فرمالدئید اوره‌ای و رزین روغن‌های کوتاه ساخته می‌شود و در ترکیبات آن از اتیلن و پاراتولوئن استفاده می‌شود. نیم پلی استر به صورت مات و براق در بازار عرضه می‌شود که جهت استفاده از آن نیاز به عملیات پولیش نیست.

تفاوت رنگ پلی اورتان و پلی استر

از ویژگی این دو رنگ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • رنگ پلیپایداری مناسب در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی محیطی
  • مقاومت حرارتی بالا
  • ظرفیت کافی در مقابل عبور گاز
  • استحکام کششی زیاد
  • استحکام خمشی کافی
  • جذب آب کم
  • ویسکوزیته مناسب
  • ظرفیت زیاد در برابر تشعشعات

کابینت رنگ پلی استر

به صورت کلی کابینت رنگ به کابینت‌هایی گفته می‌شود که بخش درب و نمای آن‌ها با استفاده از رنگ‌های مخصوص رنگ آمیزی (پلی استر یا پلی اورتان)، پوشانده شود. سبک طراحی کابینت آشپزخانه با رنگ، شامل تمام سبک‌ها مانند کابینت آشپزخانه مدرن، کابینت آشپزخانه کلاسیک و کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می‌تواند باشد.

روش ساخت کابینت ممبران و کابینت پلی استر در مراحل اولیه مشابه یکدیگر است. بدین صورت که ابتدا ام دی اف برش داده شده مطابق طرح به وسیله دستگاه سی ان سی ابزار می‌خود و در انتها برای رنگ آمیزی آماده می‌شود.

کابینت رنگ می‌تواند به صورت ساده ساخته شود و یا آنکه از روکش چوب مطابق با سلیقه مشتری جهت دیده شدن بافت و گره‌های چوب در رنگ نهایی اجرا گردد. لایه روکش چوب با استفاده از وکیوم بر روی ام دی اف خام اولیه پرس می‌شود و پس از مراحل سمباده زنی، با چندین لایه رنگ مدنظر، رنگ آمیزی می‌شود.

کابینت پلی استر از آن جایی که نیاز به چندین بار رنگ آمیزی دارد و در هر بار رنگ باید حدود 1 روز به رنگ اجازه خشک شدن داد، از جمله کابینت‌هایی است که زمان ساخت آن طولانی است.

کابینت با رنگ پلی استر و پلی اورتان
کابینت پلی استر از آن جایی که نیاز به چندین بار رنگ آمیزی دارد و در هر بار رنگ باید حدود 1 روز به رنگ اجازه خشک شدن داد، از جمله کابینت‌هایی است که زمان ساخت آن طولانی است.

تفاوت عمده‌ای که می‌توان برای رنگ پلی اورتان و پلی استر بر شمرد این است که رنگ پلی اورتان مورد استفاده در کابینت سازی اگر چه از دوام و استحکام بالاتری نسبت به نوع پلی استر برخوردار است اما شفافیت کم‌تری دارد.

رنگ های جذاب کابینت آشپزخانه پلی استر
قیمت کابینت پلی استر به کیفیت رنگ و متریال‌های مصرفی وابسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت انواع کابینت آشپزخانه از جمله کابینت آشپزخانه پلی استر می‌توانید با مجموعه طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه نیکاس تماس بگیرید. مشاوران نیکاس  شما را برای داشتن بهترین کابینت همراهی می‌کنند.

کابینت پلی استر کلاسیک و نئوکلاسیک

در مقاله های پیشین به صورت کامل به بررسی ویژگی‌های کابینت های آشپزخانه به سبک کلاسیک و نئوکلاسیک پرداختیم. یکی از کارهایی که می‌توان برای اجرا این کابینت‌ها انجام داد، استفاده از رنگ است. تفاوتی ندارد که چه نوع رنگی برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید؛ مهم این است که این رنگ‌ها باید کیفیت قابل قبولی داشته باشند.

پس از آن که درب، سر ستون‌ها و تاج این کابینت‌ها با دستگاه‌های سی ان سی ابزار زنی شد، زمان رنگ کردن آن فرا می‌رسد. می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود و نیز داشتن کیفیت قابل قبول از رنگ پلی استر استفاده کنید. برای دریافت قیمت طراحی، ساخت و اجرا کابینت کلاسیک پلی استر و یا کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی استر می‌توانید با مجموعه طراحی داخلی نیکاس تماس بگیرید.

کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک و نئوکلاسیک با  رنگ پلی استر و پلی اورتان

کابینت پلی استر مدرن

همان‌طور که می‌دانید در کابینت به سبک مدرن یا مینیمال از ستون، سرستون، تاج و المان‌های ابزار زده خبری نیست. رنگ پلی استر تنها برای کابینت کلاسیک یا نئوکلاسیک استفاده نمی‌شود بلکه می‌توانید در ساخت و اجرای کابینت آشپزخانه مدرن نیز از این نوع رنگ استفاده کنید.

کابینت مدرن پلی استر | سفارش ساخت و طراحی انواع کابینت آشپزخانه

سفارش طراحی و اجرا کابینت پلی استر نیکاس

کابینت پلی استر در طرح و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شود که به خوبی می‌توانند تمام سلیقه‌ها را پوشش دهد. ساختار رنگ پلی استر در کابینت آشپزخانه به صورتی است که در برابر خط و خش مقاومت کافی داد. در محصولاتی که پیش از رنگ آمیزی با دستگاه‌های پیشرفته تولید و حکاکی می‌شوند، می‌توانید به خوبی زیبایی آن را به چشم ببینید. هر آنچه که شما از کابینت انتظار دارید را می‌توانید در کابینت با رنگ پلی استر داشته باشید. همچنین باید بدانید که نسبت به کابینت چوبی دارای قیمت مناسب‌تری هستند.

برای سفارش کابینت آشپزخانه پلی استر درجه یک با قیمت مناسب و بهترین کیفیت، کافی است با مجموعه نیکاس تماس بگیرید. با تماس شما علاوه بر دریافت اطلاعات تخصصی جهت انتخاب بهترین متریال مناسب بودجه خود، می‌توانید سفارش طراحی سه بعدی و ساخت کابینت خود را نیز به ما بسپارید.

تفاوت کابینت پلی اورتان با کابینت پلی استر در چیست؟

پلی اورتان و پلی استر هر دو از رنگ های پر کاربرد در صنعت کابینت سازی هستند. کابینت پلی استر نسبت به کابینت پلی اورتان شفاف‌تر بوده و قیمت مناسب‌تری دارد؛ اما کیفیت رنگ پلی اورتان بالا‌تر است.

قیمت کابینت پلی استر چقدر است؟

قیمت کابینت مانند دیگر محصولات نوسان قیمت دارد؛ اما می‌توانید با مجموعه نیکاس تماس بگیرید تا بهترین کیفیت کابینت با بهترین قیمت را همزمان داشته باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای‌ها 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.