روش‌هایی برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه

روش‌هایی برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه

فهرست:

آشپزخانه یکی از قسمت‌های خانه است که هنگامی که نوبت به بازسازی آن برسد، هزینه و نیروی انسانی بیشتری را می‌طلبد. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان با هزینه‌ی کم این کار را عملی کرد. همه چیز به انتخاب شما بستگی دارد اینکه تا چه حد می‌خواهید در معماری و طراحی آشپزخانه تغییرات انجام دهید، آیا می‌خواهید وسایل بکار رفته مثل سینک ظرفشویی یا کابینت‌ها را از نو تهیه کنید؟ یا اینکه جای یکسری از وسایل مثل ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی را تغییر دهید که مستلزم تغییر لوله کشی‌ها نیز خواهد بود. چطور می‌توان هزینه بازسازی آشپزخانه را کاهش داد؟ 

7 ایده برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه 

به ظاهر آشپزخانه فعلی خود نگاه کنید و اصلی‌ترین آیتم‌ها را پیدا کنید. در ادامه موارد زیر را در نظر بگیرید:

1. طرح پیشین آشپزخانه را حفظ کنید

اگر در زمان بازسازی با نقشه آشپزخانه و قرارگیری جای ماشین لباسشویی، اجاق گاز و ماشین ظرفشویی مشکلی نداشته باشید اولین قدم را برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه برداشته‌اید چرا که دیگر به تغییر مکان لوله‌های آب و گاز و پرداخت هزینه به لوله‌کش ، گچ‌بری و کاشی‌کاری احتیاج نخواهید داشت.

2. به جای تعویض کابینت‌ها آنها را ترمیم کنید

به طور کلی در اکثر مواقع تعمیر یک کالا از خرید مجدد آن هزینه کمتری را برایتان خواهد داشت. مخصوصا مواردی مثل کابینت که اگر بخواهید آن را تعویض کنید باید سایز سفارشی و خاص آشپزخانه خودتان را در نظر بگیرید. خوشبختانه، راه‌هایی برای نوسازی کابینت‌های فعلی آشپزخانه شما وجود دارد که که می‌توانند در کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه تاثیرگذار باشند. 

رنگ آمیزی

 رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه یک روش کلاسیک برای نوسازی آن است. شاید فرآیند سنباده کاری، آستر کاری و رنگ آمیزی  کابینت‌‌ها کمی زمان بر باشد. اما آنقدر ساده است که مبتدیان می توانند آن را براحتی انجام دهند.

رنگ آمیزی کابینت برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه
با رنگ آمیزی کابینت‌ها می‌توانید ظاهر آشپزخانه را به طور کلی تغییر دهید

روکش مجدد

این کار هزینه بیشتری نسبت به رنگ آمیزی کابینت دارد با اینحال یکی از روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید در هزینه بازسازی آشپزخانه صرفه جویی کنید و در عین حال تغییر چشمگیری در این فضا ایجاد کنید. در این مرحله یک روکش جدید به روی بدنه کابینت اضافه می‌شود و به طور کامل جایگزین درها و جلوی کشوها شده و ظاهر آشپزخانه کاملا عوض می‌شود. انجام این کار به تنهایی دشوار است و نیازمند ابزارها و تخصص است اما با اینحال گزینه مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود. 

خرید کابینت‌های آماده 

اگر سفارش کابینت در سایز و طرح مورد نظرتان برایتان هزینه‌بر است می‌توانید از کابینت‌های آماده استفاده کنید. این کابینت‌ها در سایزها و طرح‌های متنوع موجود هستند و فقط کافیست گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید، تحویل بگیرید و در منزل خود عملیات مونتاژ را انجام دهید. به این صورت نه تنها در هزینه ارسالتان به خاطر کاهش ابعاد صرفه جویی خواهد شد بلکه نیروی انسانی جهت مونتاژ کابینت‌ها و نصب آنها نیز خود شمایید و به این صورت این مبلغ از هزینه بازسازی آشپزخانه شما کسر خواهد شد.

تعویض دستگیره‌ها و سایر لوازم جانبی

علاوه بر روکش کابینت، به روز رسانی لوازم جانبی کابینت را نیز در نظر بگیرید. گاهی اوقات جایگزین کردن دستگیره‌های قدیمی کابینت با دستگیره‌های مدرن و جدید تمام آن چیزی است که باعث می‌شود تا کابینت‌های موجود کاملا جدید جلوه کنند.

 تغییر دستگیره‌های کابینت از جمله مواردی است که کم هزینه و در عین حال کاربردی است.
تغییر دستگیره‌های کابینت از جمله مواردی است که کم هزینه و در عین حال کاربردی است.

قفسه بندی

به جای خرید کابینت‌های جدید یا بازسازی کابینت‌های قدیمی خود، به نصب قفسه‌های باز فکر کنید. این قفسه‌ها ارزان هستند، و به راحتی می‌توانید آنها را با سبک آشپزخانه خود مطابقت دهید، در نتیجه احساسی مطبوع تقریباً شبیه آشپزخانه های تجاری خواهید داشت.

3. از کابینت جزیره در آشپزخانه استفاده کنید

اگر فضای آشپزخانه به شما امکان می ‌دهد پیشنهاد ما به شما ایجاد یک آیلند یا کابینت جزیره است. این کار یکی از ایده‌آل‌ترین راهکارها برای استفاده بیشتر از فضا، سهولت در انجام کارها، نوسازی و مدرن سازی آشپزخانه است و در عین حال جزء کم هزینه‌ترین آیتم‌ها محسوب می‌شود.

کاهش هزینه های بازسازی آشپزخانه
در صورتیکه فضای کافی در آشپزخانه دارید یک جزیره به وسط آشپزخانه اضافه کنید

4. از کانتر مناسب برای آشپزخانه استفاده کنید

یکی از راهکارها برای ایجاد یک تغییر بزرگ در آشپزخانه و در عین حال کاهش هزینه‌های بازسازی آن تغییر کانتر آشپزخانه است. اگر می‌خواهید کانتر اوپن آشپزخانه را تغییر دهید حتما در انتخاب جنس آن دقت کنید چرا که در کاهش هزینه‌ بازسازی آشپزخانه نقش بسزایی دارد. بتن، فولاد ضد زنگ، سنگ طبیعی و کوارتز همگی مواد با کیفیت و بسیار مطلوب اما گران هستند. پس بنا بر بودجه خود می‌توانید جایگزین‌های کم‌هزینه‌تر مانند لمینت، ام دی اف، یا کاشی و سرامیک را در نظر بگیرید.

5. کفپوش آشپزخانه را تغییر دهید

اگر کفپوش آشپزخانه شما سالم و بدون ایراد است پس اصلا سمت تعویض آن نروید که به زحمت کثیف شدن عملیات بنایی و هزینه‌ای که روی دستتان می‌گذارد نمی‌ارزد مگر آنکه بخواهید به جای روش مرسوم کندن زمین و جداسازی کابینت‌ها برای سرامیک کاری، از کاشی‌های جدید در بازار استفاده کنید که با چسب بر روی سرامیک‌های قدیمی می‌چسبند و دیگر نیازی به بنایی نیست.


اگر نمی‌خواهید کفپوش آشپزخانه را عوض کنید اما تصمیم دارید جای کابینت‌ها را تغییر دهید حتما به این نکته توجه کنید که در قسمت‌هایی که کابینت روی کفپوش قرار گرفته، کفپوشی وجود دارد یا خیر. چنانچه پاسخ مثبت بود از سالم بودن کفپوش در آن قسمت مطمئن شوید شاید با جابجا کردن چیدمان کابینت‌ها قسمتی که تا کنون در معرض دید نبوده مشخص گردد.

6. نورپردازی آشپزخانه را عوض کنید

کمبود نور طبیعی بخصوص در فضای آشپزخانه می تواند خیلی سریع مشکل ساز شود. یک آشپزخانه با نور کافی یک امر ضروری است و تعویض وسایل روشنایی یک راه حل آسان و مقرون به صرفه محسوب می‌شود. علاوه بر اینها، نور بیشتر می‌تواند تاثیر بسزایی در بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه‌های کوچک خواهد داشت. 

نورپردازی تاثیر بسزایی در کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه دارد
با تغییر نورپردازی آشپزخانه می‌توانید تحول عظیمی در ظاهر این نقطه از خانه ایجاد کنید.

7. برای دیوار آشپزخانه از برچسب دیوار استفاده کنید

شما به راحتی می‌توانید بدون اینکه نیاز به هزینه کردن بابت بنایی، دیوارهای آشپزخانه را تغییر دهید. ما استفاده از برچسب‌های دیواری آشپزخانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا علاوه بر کاهش هزینه و زمان، زیبایی منحصر بفردی را برایتان به ارمغان آورد. این برچسب‌‌ها از تنوع طرحی و رنگی متفاوتی تشکیل شده اند و به دلیل داشتن قابلیت ضد آب بودن طرفداران زیادی دارند.

سخن پایانی 

بازسازی آشپزخانه در نگاه اول کار پرهزینه‌ای به چشم می‌آید، این در حالیست که شما فقط با رعایت چند نکته می‌توانید این کار را با هزینه بسیار کمتری انجام دهید و نتیجه بسیار خوبی نیز از آن ببینید. با توجه به نکات گفته شده برای کاهش هزینه بازسازی آشپزخانه می‌توانید بدون نگرانی از بودجه تعیین شده، یک آشپزخانه نو و زیبا برای خانه خود بسازید. اگر تصمیم به بازسازی آشپزخانه خود دارید می‌توانید با مشاورین ما در نیکاس در زمینه کاهش هزینه‌های بازسازی مشورت کنید. 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای‌ها 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.