آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد رای‌ها 2

هنوز امتیازی ثبت نشده

پروژه پارسه

توضیحات پروژه:

پارسه در لغت به معنای سرزمین پارس است، سرزمین مادریمان و بوم همه ما ایرانیان. نام پارسه برگرفته از نام مجتمعی است در محله باغ فیض که این خانه در آن واقع شده است و این نام کانسپ طراحی ما قرار گرفت.گروه طراحی داخلی نیکاس در این پروژه پس از گفتگو های بسیار با کارفرمای محترم و همچنین پس از آشنایی با نیاز ها و الزمات و محدودیت هایشان، «فضا محوری» و برخی از «اصول معماری ایرانی» مانند پرهیز از بیهودگی را مورد توجه‌ قرار داده و بر همین اساس روند طراحی‌مان را آغاز کردیم.خانه پارسه برای ما خانه‌ای مدرن اما با اصول معماری ایرانی‌ست،خانه پارسه خانه ای کوچک اما خانه ای گرم و دلنشین است.
«خانه پارسه» خانه ماست و با توجه به همین موضوع، این خانه شکل گرفت.

مدارک پروژه پارسه

چالش‌های پروژه:

پروژه خانه پارسه چالشی دیگر برای ما بود، محیطی با مساحت تقریبی ۸۲ متر مربع و با پلانی نه چندان خوب که کار را برای تغییرات عمده و اساسی با توجه به الزامات پروژه و درخواست کارفرما دشوار می‌کرد.الزامات، محدودیت ها و خواسته های کارفرمای محترم  ما را بر آن می‌داشت که با توجه به کانسپت و تمامی نکات، بهترین برنامه ریزی را در تمام مراحل، از طراحی تا اجرا در نظر گرفته و جامه عمل بپوشانیم.
آدرس پروژه: ایران – تهران – باغ فیض

مساحت تقریبی این پروژه چقدر بود و اجرای آن چقدر زمان برد؟

زیربنای پروژۀ خانۀ پارسه حدود 82 متر مربع بود که در حدود 1 ماه زمان طراحی، اجرا و بازسازی آن شد

دلیل نام‌گذاری خانۀ پارسه چیست؟

پارسه در لغت به معنای سرزمین پارس است، سرزمین مادریمان و بوم همه ما ایرانیان. نام پارسه برگرفته از نام مجتمعی است در محله باغ فیض که این خانه در آن واقع شده است و این نام کانسپ طراحی ما قرار گرفت.

گالری تصاویر پروژه: